Jack Strong

Na całe życie

Na całe życie zostają skutki różnych decyzji. 7 lat temu na całe życie zostałem już z kikutem nogi. Już nigdy nie będę miał całej lewej nogi. Na to wpływu nie miałem. Równo miesiąc temu zostałem na całe życie z narysowanym znakiem na mojej skórze. Na lewym przedramieniu mam godło górnicze. Moja świadoma decyzja.

Z “moją” kopalnią jestem związany od urodzenia. Wychowywałem się przy widoku na szyb; gdy jadłem śniadanie – z okna witała mnie kopalnia. Całymi dniami biegaliśmy po podwórku czy graliśmy w piłkę w pobliżu zabudowań kopalnianych. W późniejszym czasie zmienił się krajobraz dzieciństwa na codzienny krajobraz pracy. Nie mogłem nigdzie indziej pracować, niż tu, na kopalni.

Przed wypadkiem nie pracowałem zbyt długo, zaledwie cztery miesiące. Ale krótki okres czasu wystarczył, bym nauczył się zaufania, poszanowania i odpowiedzialności za człowieka. To była ogromna lekcja pokory. Człowiek jest doceniany za swoje poświęcenie.

Do tej pory pracuję na kopalni. Już nigdy nie zjadę na dół, by tam pracować, ale wiem, że praca na powierzchni też jest ważnym usprawnieniem całego tego organizmu. Powrót pomógł mi też się oswoić ze wszystkimi zmianami, które nastąpiły w moim życiu.

Długo dojrzewałem do decyzji o posiadaniu tatuażu. W końcu to pamiątka na całe życie. Symboliki godła górniczego nie trzeba tłumaczyć.

12583735_10204189878506295_1052717790_n

Tatuaż wykonała przesympatyczna Zuzia ze studia Dziarczyńcy. Wycieczka do Poznania była jak najbardziej udana, pięknie urządzone studio, ale najważniejsze były umiejętności Zuzi, o których przekonałem się na własnej skórze.

tatuaz 1

Drobna ruda kobietka musiała powiększyć wzór, bo był za mały na moje przedramię. Czy bolało? Nie tak bardzo, jak po operacji. 🙂

12527642_10204190598964306_1618465363_n

Kilka tygodni i mój prylik z żeloskiem dumnie błyszczą się na przedramieniu. Teraz codziennie są ze mną na mojej kopalni i wiem, że zawsze będą dla mnie dużo znaczyć. Dzięki Zuzia!

20160125_091158

Jest tylko jeden mały minus tatuaży. Przez sześć miesięcy nie wolno oddawać krwi. Jest to okres okienka serologicznego. W tym czasie, nawet jeśli jesteś nosicielem jakiejś choroby przenoszonej drogą krwi badania mogą wyjść fałszywie ujemnie.  Oczywiście, że przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i czystości, zarażenie się czymkolwiek podczas tatuowania jest skrajnie niskie, ale oddać krew będę mógł dopiero w wakacje.